Vsako leto se v šolskih hodnikih odvija poseben dogodek, ki prinaša nasmehe na obraze otrok in staršev – sprejem bodočih prvošolcev. Ta pomemben dogodek zaznamuje začetek novega poglavja v življenju otrok, ki prvič stopajo na pot šolanja. Sprejem bodočih prvošolcev je skrbno načrtovan in zasnovan z namenom, da olajša prehod iz vrtca v šolo ter vzpostavi temelje za uspešno šolsko leto. Tako smo se v ponedeljek, 17. 6. 2024 prvič srečali z bodočimi prvošolci. Spoznali so novi učiteljici, učilnico v kateri bodo preživeli večino časa ter novo sošolko in sošolca, ki so ju lepo sprejeli medse. Prisluhnili so pravljici o poletju, ki jih je popeljala na ustvarjalno druženje ob izdelovanju ribic prijateljstva. Pojedli so še sladoled in se odpravili poletnim dogodivščinam naproti.