Kot bi mignil so se od nas poslovile počitnice in nastopilo je novo šolsko leto tudi za najmlajše učenjake. Pozdravili smo se pred šolo, kjer so nam gledališčniki in predstavniki folklore na POŠ Vitomarci prikazali šolo v davni preteklosti. Pračlovek je učil svoje potomce o pomenu ognja, pri čemer so plesali obredni ples, učiteljica stare šole pa je neposlušne učence kazensko poslala na koruzo in osla, seveda pa so prikazali tudi splet plesa in pesmi ob veselih vižah Andraževe harmonike. Zatem jih je naša gostja, pravljičarka iz knjižnice Lenart Aleksandra Papež, popeljala v sodobno šolo s pravljico o miški, ki je iskala pogum.

Tako je končno nastopil trenutek, ko so postali otroci pravi šolarji. V svet izobraževanja smo jih pospremili vodja šole ga. Marjana Kocuvan, podravnateljica ga. Cvetka Bezjak, županja ga. Darja Vudler Berlak, policista- g. Rojko s praktikantko ter sorazredničarka Andreja in jaz.

Sledila je še prijazna pogostitev v jedilnici šole ter prijetno druženje s starši ob kavi.

Občina Sv. Andraž je učencem poklonila knjige ter balone s helijem za prijazen vstop v šolo. Zahvaljujemo pa se tudi zadnji izmeni Vitomirjevega tabora, ki so nam prijetno okrasili učilnico.

Skupaj se veselimo novega šolskega leta v upanju na najboljše sodelovanje, pri tem pa naj otroci rastejo in zorijo za življenje.

Zapisala razredničarka

Mag. Andreja Černel