Jesen je čas, ko se začne umirjati ne le narava, pač pa tudi naš ritem življenja. Vse manj je sončnih dni, tako pa je več časa za druženje ob zgodbah, pravljicah, ob naših prijateljicah knjigah.

Prvošolci so v mesecu oktobru doživeli velika pravljična presenečenja.

V naši šolski knjižnici smo ob prijetni urici s pravljico in jogo ob otvoritvi bralne značke prejeli knjigo Hiša selivka, ki smo jo imeli za domače branje ter ob njej ustvarjali svoje hiše selivke. Udeležili smo se pravljične urice v KUD Vitomarci.

Obiskala nas je pisateljica Desa Muck, ki nam je pripovedovala zanimive zgodbe svojega življenja.

Aleksandra Papež iz knjižnice Lenart nas je prijazno s svojo ustvarjalno pravljično urico povabila med knjižne molje njihove knjižnice.

Prihod Bibliobusa knjižnice Ivana Potrča Ptuj pa je za nas vedno znova prijazno doživetje. Tokrat so nas povabili na namizno gledališče kamišibaj, kjer so nas skozi zgodbo popeljali v letni čas toplih barv, medsebojne pomoči in prijaznih besed. S pravljico pa so nas presenetili tudi učenci 6.razreda, za kar smo jim zelo hvaležni.

Sedaj so nastopile jesenske počitnice, to je čas, ko se pravljica le še nadaljuje.

Vsak dan si za obed privoščite eno in vaše jesenske t.i. krompirjeve počitnice bodo zagotovo pravljične.

Odpočijte si ter si naberite novih moči za nadaljnje pravljično šolsko leto.

Zapisala mag. Andreja Černel