Poletne septembrske dni nas ni ogrelo samo sonce, pač pa tudi obisk Pikinega festivala v Velenju. Tja so se odpravili učenci od 1. do 4. razreda matične in podružnične šole.

Ker je Pikin festival velik dogodek in ga obišče veliko šol iz cele Slovenije, smo se tudi mi razdelili v dve skupini. Prva je Piko obiskala v ponedeljek, druga pa v sredo.

V Velenje smo se odpeljali z avtobusi, kjer nas je pričakala Pika vodička ter nas popeljala v svet ustvarjalnih delavnic ter dveh čudovitih predstav. V ponedeljek so si ogledali lutkovno predstavo z naslovom Moj dedek je bil češnjevo drevo, v sredo pa gledališko predstavo Kdo je napravil Vidku srajčico.

Opazovati otroške obraze pri ustvarjanju po lastni izbiri je nekaj neprecenljivega, saj z nasmeški na obrazih dokazujejo, da so srečni in zadovoljni.

Za zaključek dneva pa smo se še posladkali s sladoledi ali sladkorno peno ter na poti domov prepevali pesmi o Piki Nogavički ter o sreči.

Takšnih dni si za otroke želimo še več, saj opažamo, da jih povezujejo ter z njimi poglabljajo svoja prijateljstva in ustvarjajo nova.

zapisala mag. Andreja Černel