Šola v naravi 5. razred – 4. dan

Šola v naravi se je prevesila v drugo polovico.

Ker smo v prvih dneh pridno hodili in nabrali kar nekaj kondicije, smo danes opravili daljši pohod. Cilj je bil pokopališče školjk v Ankaranu. Po osmih kilometrih smo prišli na svoj cilj, o katerem smo nekaj slišali že dan prej v Muzeju školjk v Piranu. Po uri počitka in opazovanja školjčnih in polžjih lupin, smo se odpravili nazaj proti hotelu. Ponosni, da smo zmogli takšen pohod, smo odšli na kosilo.

Popoldan smo preživeli v bazenih, kar je našim od pohoda utrujenim nogam dobro delo.

Zadnji večer smo preživeli enako kot prvi – na športnem igrišču. Z igrišč za odbojko na mivki pa nas je pregnal dež. Sicer je pa tako ali tako  že bil čas za nočni počitek.

OTROCI POJEJO SLOVENSKE PESMI IN SE VESELIJO

Generalki se bosta začeli ob 16.30 uri in sta za tekmovalce obvezni.

Vljudno vabljeni!

OTROCI POJEJO SLOVENSKE PESMI IN SE VESELIJO

Tekmovanje Otroci pojejo slovenske pesmi in se veselijo

bo potekalo v torek, 21. 5. 2024 ob 18.00 uri v Domu kulture v Cerkvenjaku (za učence OŠ Cerkvenjak-Vitomarci) in v sredo, 22. 5. 2024 ob 18.00 uri v Večnamenski dvorani v Vitomarcih (za učence POŠ Vitomarci).

Generalki se bosta začeli ob 16.30 uri in sta za tekmovalce obvezni.

Vljudno vabljeni!

.

ANGLEŠČINA PO GURMANSKO

Učenci 6., 7., 8. ter 9. razredov so pokazali, da lahko učenje angleščine poteka z vsemi  čutili.  V sklopu učne ure so učenci postali lastniki restavracij. Radovedni podjetniki so kreirali svoj lasten logotip, ime ter slogan restavracije.  Oblikovali so jedilni list z lastno ponudbo ter ustvarili reklamni material. Svojo predstavitev so zaključili s pravimi kulinaričnimi kreacijami.

Pripravila: Petra Novak, prof.