Bliža se mesec februar in z njim tudi vpisi otrok v šolo. V modri skupini se že od septembra pridno pripravljamo na ta dogodek in končno je prišel tudi čas, da se z našo šolo pobližje seznanimo. Obiskali smo otroke v prvem razredu in lahko smo si ogledali, kako poteka pouk.

Ponosni šolarji so z veseljem odgovarjali na naša vprašanja.

Pokazali so nam torbe in zvezke, prav tako pa so si vzeli nekaj časa za igro z nami. S pomočjo kock so nas naučili računati “na plus in minus”. Ogledali smo si še ostale pomembnejše prostore.

Obiskali smo telovadnico, jedilnico, knjižnico, … In malo “povadili” orientacijo po šolskih hodnikih.

Otrokom je bilo zelo všeč, in verjameva, da se je morda že razblinil kakšen strah(ec).

Pa še misel za konec:

Neka petletna deklica vpraša svojega starejšega brata: “Kaj je to ljubezen?”

In brat ji odgovori: “Ljubezen je, ko ti meni vsak dan kradeš čokolado iz šolske torbe in jaz jo še vedno dajem v torbo in puščam na istem mestu.” (neznani avtor)

Naj bo ljubezen do otrok in do znanja vedno vodilo tudi na naši šoli.